zamknij

WYSTAW KOMENTARZ

* - pola wymagane
wyślij

AKTUALNOŚCI

2015-07-16

Kolejna klacz

 

Witamy w naszej stadninie kolejną nową karą klacz arabską. Tym razem jest nią KAS Kiss Me Kate - zdobywczyni srebrnego medalu w klasie źrebiąt na prestiżowym 2012 Tulip Cup International B Show w Holandii.W tym roku tuż przed przyjazdem do nas KAS Kiss Me Kate wygrała również klasę na 2015 St. Oedenrode International Show w Belgii.

Jej matka, piękna kara Kyjarra, córka Czempiona Holandii i Wiceczempiona Europy – Balatona zwanego też „Koniem Wieku” zdobyła Złoty Medal Czempionatu Europy w Liberty. Rosyjskie pochodzenie ze strony matki a zwłaszcza ojca – ogiera Balaton czyni z Kyjarry, matki naszej klaczy półsiostrę po mieczu Czempiona Świata i Europy ogiera Kubinec, który zasłużył się w światowej hodowli koni pokazowych, również w Polsce gdzie stacjonował i krył jeden z jego najlepszych synów – Wiececzempion Świata i Czempion USA - FS Bengali.

Ojcem KAS Kiss Me Kate jest natomiast kary czystoegipski Dubai Pasha, wnuk legendarnego amerykańskiego Thee Desperado, jednego z niewielu czystoegipskich ogierów który wygrał tytuły Czempiona Scottsdale i Wiceczempiona USA. Jeden z najlepszych synów Thee Desperado – BJ Thee Mustafa, który jest ojcem ogiera Dubai Pasha został sprzedany do Arabii Saudyjskiej, Sam Dubai Pasha, Narodowy Wiceczempion Włoch, ogier sprzedany w kwiecie wieku do Iranu, natomiast w Europie gdzie został szeroko użyty pozostawił cenne matki, często przekazując im karą lub skarogniadą maść. Najlepszym tego przykładem jest nasza nowa klacz której wspaniały wygląd i tytuły pokazowe potwierdza jej obfitujący w czempiony rodowód.

Tekst:U.Łęczycka

powrót