zamknij

WYSTAW KOMENTARZ

* - pola wymagane
wyślij

AKTUALNOŚCI

2008-05-21

WYJAZD DO WELS-AUSTRIA

W najbliższy weekend w malowniczo położonym, austriackim Wels koło Linzu odbędzie się pierwszy duży pokaz koni arabskich tego sezonu w Europie - prestiżowy Międzynarodowy Pokaz Koni Arabskich klasy A będący częścią dużej, rozpoczynającej się już 22 maja imprezy Pferd Wels, obejmującej zawody i targi jeździeckie oraz Narodowy Pokaz Koni Arabskich (w piątek, 23 maja, przed pokazem międzynarodowym).

Co roku do Wels przyjeżdża duża grupa hodowców z całej Europy – pokaz jest bowiem pierwszym sprawdzianem dla młodych koni które rozpoczynają karierę pokazową, a dla starszych okazją do uzupełnienia kariery o prestiżowy tytuł, dlatego wszyscy z ciekawością jadą do Wels po najświeższe nowinki, jakie konie będzie można oglądać na poźniejszych pokazach tego sezonu. Od kilku lat również Polacy uczestniczą w tym wysokiej rangi pokazie - i to z dobrymi rezultatami. W zeszłym roku polskie klacze zajęły miejsca I i III w swoich klasach, dwa lata temu janowska klacz została tam Czempionką Klaczy Starszych, a w 2001 michałowski ogier – Czempionem Ogierów Starszych.

Sukcesy te zachęciły polskich hodowców do coraz liczniejszego stawiania się w Wels, również w tym roku. Jak nam wiadomo, spora grupa koni – prywatnej i państwowej hodowli już szykuje się od podróży. W tym roku  do Wels jadą również nasze konie. Naszą hodowlę reprezentować będą dwuletni Rascal, który kilka tygodni temu bardzo dobrze rozpoczął sezon pokazowy zdobywając tytuł Wiceczempiona Międzynarodowego Pokazu St. Petersburg Open, oraz debiutujący na pokazach, roczny Sadamin, syn założycielki naszej hodowli – Silvatici, z którym wiążemy spore nadzieje.

Rascal i Sadamin wyjadą do Austrii w czwartek. O ich wynikach poinformujemy zaraz po powrocie.

 

Test: U.Łęczycka

powrót