zamknij

WYSTAW KOMENTARZ

* - pola wymagane
wyślij

AKTUALNOŚCI

2008-05-05

CZEMPIONAT W ST.PETERSBURGU

Nasze konie szczęśliwie wróciły z dalekiej podróży do Rosji gdzie na Międzynarodowym Pokazie Koni Arabskich – St. Petersburg Open naszą hodowlę reprezentowały trzy ogiery: Rascal, Sortis oraz Ferro – będący własnością p. Borysa Pardusa.

Wszystkie konie mimo zmęczenia długą podróżą zaprezentowały się bardzo dobrze.Największy sukces odniósł Rascal zostając Młodzieżowym Wiceczempionem Ogierów z trzema „dziewiątkami” (na maksymalne 10) za ruch. Podobne noty za ruch dostał Ferro, plasując się w klasie na trzecim miejscu tuż za Rascalem. Długą drogę gorzej zniósł Sortis, który nie czuł się najlepiej, mimo to zajął wysokie, czwarte miejsce w klasie ogierów 4-5 letnich.

Rosyjscy hodowcy bardzo chwalili przygotowanie, kondycję i sposób pokazania polskich – w tym również naszych koni, które wzbudziły niemałe zainteresowanie wśród szerokiej publiczności Ogólnorosyjskich Zawodów Jeździeckich, których częścią był czempionat koni arabskich. Polskie konie pojawiły sie na nim po raz pierwszy w historii – i to od razu ze spektakularnym skutkiem. Mimo ciężkiej drogi, w której pokonaniu bardzo pomógł nam dr Andrzej Bereznowski oraz szeregu formalności, z jakimi wiązał się wyjazd do Rosji, spotkaliśmy się tam z bardzo miłym przyjęciem i wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia i kontakty. Mamy też nadzieję na nawiązanie w przyszłości współpracy z rosyjską hodowlą pokazowych koni arabskich, która w tej chwili dopiero się rozwija, ale już zaczyna sięgać po zagraniczny materiał hodowlany.

 

Tekst: U.Łęczycka

powrót