zamknij

WYSTAW KOMENTARZ

* - pola wymagane
wyślij

AKTUALNOŚCI

2008-04-14

Wyjazd Faradisa

W czwartek przed północą Faradis (BS Black Fable - Forsycja/Fawor) wyruszył na Wyspy Brytyjskie. Jego nowym domem będzie stadnina Nomaad Arabians w hrabstwie Kent, której właścicielka – Suzanna O’Rourke gościła u nas w lutym, razem ze swoją przyjaciółką i mentorką oraz zasłużoną hodowczynią – Wendy Carr (Silverdale Arabians).

Faradis po przyjeździe do Wielkiej Brytanii zostanie ulokowany w Silverdale Training Centre – mieszczącym się przy Silverdale Arabians ośrodku treningowym prowadzonym przez znaną brytyjską trenerkę – Rebeccę McCormick. Tam dołączy do grupy ogierków swojego rocznika i razem z nimi, już od maja, będzie przygotowywany do występów na brytyjskich pokazach – w tym do najważniejszego, lipcowego Czempionatu Narodowego w Malvern! Poza startem w Malvern nowa właścicielka planuje Faradisowi starty na czterej innych pokazach – prawdopodobnie zobaczyć go będzie można na pokazach w Wessex, Bicton, na prestiżowym HoCon Show  i na South East Region Summer Show. Ponadto Faradis wystąpi na pokazach międzynarodowych po uzyskaniu na nie kwalifikacji.

Kupno i przyjazd Faradisa wzbudza duże emocje nie tylko w jego nowej, dumnej właścicielce ale i w Silverdale Arabians dokąd przyjedzie ogierek. Jego nowa trenerka upatruje w nim duże szanse na starty w pokazach w ręku i w przyszłości – pod siodłem.

 

Tekst: U.Łęczycka

 

 

powrót